YFF21PC1C474MT000N
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
YFF21PC1C474MT000N
Datasheet:
Description:
EMI Feedthrough Filters 0805(2012 Metric) SMD/SMT 470 nF 2 A 30 mΩ 20 % Insertion Loss (dB):40 dB
ParameterValue
Capacitance470 nF
Voltage Rating (DC)16 V
Tolerance20 %
Length2.0066 mm
Width1.2446 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Height990.6 µm
PackagingReel
Voltage Rating16 V
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Current2 A
Current Rating2 A
DC Resistance (DCR)30 mΩ